Parafia pw. św. Mateusza w Opalenicy

Archidiecezja Poznańska

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 
Niedziela Trójcy Świętej 
11.06.2017 

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie. Dzisiaj po wieczornej mszy św. spotkanie dla młodzieży, która chciałaby się zaangażować w przyszłoroczny projekt misyjny „Opalenica dla Betlejem”. Projekt będzie dwuetapowy, pierwszy etap będzie się odbywał w naszej parafii, a drugi będzie polegał na dwutygodniowym doświadczeniu misyjnym dla młodzieży w sierocińcu w Betlejem. 

2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej mszy św. 

3. Próby sypania kwiatków dla dzieci w poniedziałek i wtorek o 17.00 

4. We wtorek 13 czerwca po mszy św. wieczornej procesja fatimska. Prosimy zabrać ze sobą świece. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Antoniego z Padwy, jest to także dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Już dziś składamy Mu najlepsze życzenia wielu łask Bożych. Niech Maryja Matka Kapłanów wspiera Jego inicjatywy oraz gotowość do nowych wyzwań, do których Bóg Go powołuje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Proboszcza we wtorek podczas wieczornej mszy św. 

5. W środę mszą św. wieczorną połączoną z nieszporami oraz procesją rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Bożego Ciała. Msze św. na wioskach w środę o 20.00. 

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7.00, 9.00 w naszym kościele skąd wyruszy procesja, która zakończy się mszą św. w kościele św. Józefa oraz wieczorna o 18.30. Prosimy o godne udekorowanie domów. O przygotowanie ołtarzy proszeni są mieszkańcy ulicy Wiejskiej i Kolonii oraz domy z ul. 5 Stycznia przy Kolonii – spotkanie organizacyjne jutro w poniedziałek po mszy św. wieczornej. 

7. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie w łączności z nieszporami i wieczorną mszą św. W tym roku do obsługi procesji prosimy: - w środę Akcję Katolicką - w czwartek Strażaków - w piątek mieszkańców Rudnik - w sobotę mieszkańców Troszczyna - w niedzielę Ojców Różańcowych (po mszy św. o 12.00) - w poniedziałek mieszkańców Kozłowa - we wtorek mieszkańców Opalenicy - w środę mieszkańców Urbanowa - w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa Bractwo Kurkowe Zachęcamy wszystkich mieszkańców wiosek do wzięcia udziału we mszy św. i procesji w dniu, w którym obsługują procesję. 

8. Koło Radio Maryja przy parafii św. Józefa serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godz. 20.00 w salce parafialnej. 

9. Akcja Katolicka organizuje wyjazdy letnie dzieci w wieku szkoły podstawowej. Informacje i zapisy z przedpłatą w każdy poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych. 

10. W poniedziałek 19 czerwca odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z obecnych klas 1 i 2 gimnazjum oraz 5 i 6 szkoły podstawowej. 

11. Dziękujemy za składane ofiary na witraże. 

12. 4 lipca badania kardiologiczne z profilaktyki udarowo-zawałowej z konsultacją w przychodni Hipoktares. Zapisy w rejestracji przychodni lub telefonicznie. 

13. Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym. 

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim przeczytamy dlaczego w Boże Ciało wychodzimy w procesjach eucharystycznych na ulice, w Gościu Niedzielnym dodatek śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi. W Małym Przewodniku specjalny dodatek – misiowe pocztówki. Dostępny jest także nowy numer gazetki parafialnej. 

15. Odbył się pogrzeb: † Janusza Małyszczyka, l. 87 z ul. 5 Stycznia 

Wieczny odpoczynek… 


Msze św.

Codziennie:
7:00 i 18:30


Niedziele:
7:00; 9:30; 10:45; 12:00; 18:30

Święta:
7:00; 10:00; 16:00; 18:30


W Rudnikach:
Sobota:  17:00


W Urbanowie:
Niedziela:  8:30

Biuro parafialne

Środa: 8:00 do 9:30 oraz po wieczornej mszy św. 

Piątek: 8:00 do 9:30

Sobota: 8:00 do 11:00