Parafia pw. św. Mateusza w Opalenicy

Archidiecezja Poznańska

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XII Niedziela Zwykła
25.06.2017 

1. Dziś o 12.00 w naszym kościele odprawi mszę św. sekundycyjną Ksiądz Neoprezbiter Michał Wiśniewski, wyświęcony w seminarium greckokatolickim na Ukrainie w Użhorodzie, wnuk naszych parafian Państwa Śliwińskich z ul. Kasprowicza. Życzymy Mu świętości, wszelkich łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej na drodze posługiwania. 

2. Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział i zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i oktawy, a szczególnie służbie liturgicznej, obsłudze procesji, niosącym obrazy i sztandary, baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, orkiestrze, Bractwu Kurkowemu, strażakom i policji, mieszkańcom Kolonii, ul. Wiejskiej i ul. 5 Stycznia przy Kolonii za przygotowanie ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za to piękne świadectwo wiary i przywiązania do wartości chrześcijańskich. 

3. Z okazji rozpoczynających się wakacji wszystkim dzieciom, młodzieży i urlopowiczom życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu, a pracującym pogody ducha i radosnego pełnienia swoich obowiązków. Niech w wypoczynku i pracy towarzyszy nam codzienna modlitwa i niedzielna msza św. Czas wakacyjny jest okazją, abyśmy w zwykłe dni ofiarowali swój czas na udział we mszy św. 

4. Dziś odbywa się Akcja krwiodawstwa w godz. od 9.00 do 14.00 przy Domu Kultury. 

5. Młodzież wyjeżdża w poniedziałek do Gostynia na spotkanie młodzieży Paradiso. Życzymy im owocnego czasu spotkania z Panem Bogiem. 

6. Wczoraj rozpoczął się tygodniowy odpust w Wieleniu Zaobrzańskim, szczegółowy program w gablotkach. 

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych do piątku w łączności z wieczorną mszą św. 

8. W poniedziałek gościć będziemy kleryków z IV roku Seminarium, którzy będą mieli swoją mszę św. o 12.00. 

9. W czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, msze św. o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30, w Rudniach o 17.00, w Urbanowie wyjątkowo o 9.00. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 

11. Rodziców uczniów przyszłorocznych klas 6 i 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum, którzy nie byli na spotkaniu informacyjnym prosimy o odebranie deklaracji kandydatów do bierzmowania z zakrystii. 

12. Zbliża się czas lipcowego pielgrzymowania. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Jesteśmy Koroną Maryi” wyruszy sprzed kościoła św. Józefa w środę 5 lipca. Gorąco zachęcamy do udziału. 

13. W dalszym ciągu Akcja Katolicka zachęca do skorzystania z oferty wyjazdów wakacyjnych dzieci. Zapisy w poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych. 

14. 4 lipca badania kardiologiczne z profilaktyki udarowo-zawałowej z konsultacją w przychodni Hipokrates. Zapisy w rejestracji przychodni lub telefonicznie. 

15. Po mszy św. dzieci mogą odebrać ostatnią przed wakacjami owieczkę ze Słowem Bożym. 

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim dodatek z rozważaniami na każdy dzień lipca. Dostępny jest także Gość Niedzielny, lipcowo-sierpniowy numer Małego Przewodnika oraz Miłujcie się. W dostępnej jeszcze gazetce parafialnej „A oto ja jestem” możemy przeczytać o koronacji Matki Bożej Literackiej w Buku i wspomnienie o Ks. Wojciechu Pawelczaku.

Msze św.

Codziennie:
7:00 i 18:30


Niedziele:
7:00; 9:30; 10:45; 12:00; 18:30

Święta:
7:00; 10:00; 16:00; 18:30


W Rudnikach:
Sobota:  17:00


W Urbanowie:
Niedziela:  8:30

Biuro parafialne

Środa: 8:00 do 9:30 oraz po wieczornej mszy św. 

Piątek: 8:00 do 9:30

Sobota: 8:00 do 11:00